iStrojírenství
rámečekNovinkyrámeček
rámečekVýrobarámeček
rámečekAutomatizacerámeček
rámečekEnergetikarámeček
rámečekLogistikarámeček
rámečekITrámeček
rámečekMateriályrámeček
rámečekTechnikarámeček
rámečekByznysrámeček
rámečekVidearámeček
rámečekKalendářrámeček
rámečekFirmyrámeček
 
 

Trh kolem dřevozpracujícího průmyslu ožívá

I dřevozpracující průmysl se v minulém období potýkal s finanční krizí a loňský rok byl ve znamení nejistoty a snižování investic do technologií, nástrojů i materiálů. „V letošním roce je cítit patrný optimismus v investicích do technologií a zároveň je třeba zdůraznit, že většina zákazníků začala velmi pečlivě kalkulovat své provozní náklady a upravila z tohoto titulu své investiční chování tzn. nesoustředí se na nákup jednotlivých technologií za co nejnižší cenu, ale je pro ně prioritou pořídit celek s co nejnižšími provozními náklady a maximální flexibilitou“, říká Jan Ledr, ředitel prodeje ČR a SR společnosti Rojek dřevoobráběcí stroje.

 

Některé společnosti donutila finanční krize změnit firemní strategii a politiku. Firmy reagovaly restrukturalizací svých nabídek či inovací tak, aby se co nejvíce přizpůsobily poptávce současných zákazníků. Ti v této době velmi dobře zvažují za jakých podmínek investovat a pečlivě vybírají svého obchodního partnera od kterého očekávají nejen perfektní dodávku zakoupeného sortimentu, ale i profesionální přístup, komplexní služby a servis. „O ekonomické situaci posledních let bylo napsáno nepřeberné množství komentářů, rozborů, úvah. Každý si však musí poradit sám a je jen na něm kudy se vydá. Já vsázím na serióznost, zodpovědnost vůči zákazníkům, na širokou nabídku našeho sortimentu, na zkušenost našich obchodníků a jejich znalost regionu, na kontinuální práci se zákazníky, na reklamu a důkladnou prezentaci našich výrobků. Pevně věřím, že jsme na správné cestě a ubíráme se správným směrem,“ vysvětluje Tomáš Vystyd, jednatel společnosti Felder Group CZ. 

Situace kolem dřevozpracující průmyslu tedy vypadá velmi pozitivně, trh ožívá a obchody pomalu rostou. „Z těchto všech uvedených skutečností vidíme letošní rok poměrně optimisticky z hlediska investičního nadšení našich zákazníků a vytvořené nabídky , jejichž maximální gradaci by měl přinést veletrh WOOD-TEC, kde se chceme prezentovat jako přední dodavatel technologií na obrábění dřeva a komplexního řešení pro naše zákazníky“, doplňuje Jan Ledr.

12. ročník mezinárodního veletrhu strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl WOOD-TEC (18. – 21. října)  se bude konat na brněnském výstavišti v pavilonech P a F a na přilehlých volných plochách. Pavilon P bude patřit strojům, nástrojům a nářadí. V pavilonu F se budou prezentovat materiály, kování a chemie. Přilehlé volné plochy obsadí pily a manipulační technika. Pořadatelé předpokládají účast 250 až 300 vystavovatelů. „Těší nás, že na trhu dochází k oživení a pevně věřím, že veletrh WOOD-TEC bude pro naše obchodní klienty jedním z prostředků, jak tento vzestupný proces urychlit. Rádi bychom našim zákazníkům vyšli vstříc a proto jsme tradičně pro vystavovatele, kteří se přihlásí včas, připravili zvýhodněnou cenovou nabídku. Pokud zašlou svoji přihlášku do 31. května získají slevu na výstavní plochu“, říká Karel Torn, ředitel veletrhu WOOD-TEC.
 

razitko                woodtec

 

WOOD-TEC

12. mezinárodní veletrh strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl

18. – 21. října 2011

Výstaviště - Brno

www.wood-tec.cz

 Článek zveřejnila firma:
Veletrhy Brno, a.s.Hodnocení: 4.68
Nezajímavý | Průměrný | ZajímavýNa začátek | Zpět


 
 
Reklama:

Facebook:

iStrojírenství.cz
iStrojírenství na Facebooku
Kontakt:

Telefon +420 587 407 396
Email info@istrojirenstvi.cz

Kontaktujte násDoporučte nás Přidat k oblíbeným Reklama