iStrojírenství
rámečekNovinkyrámeček
rámečekVýrobarámeček
rámečekAutomatizacerámeček
rámečekEnergetikarámeček
rámečekLogistikarámeček
rámečekITrámeček
rámečekMateriályrámeček
rámečekTechnikarámeček
rámečekByznysrámeček
rámečekVidearámeček
rámečekKalendářrámeček
rámečekFirmyrámeček
 
 

Ing. Karel Torn: Zájem o letošní WOOD-TEC předčil naše očekávání

Již 12. ročník dřevařského veletrhu WOOD-TEC 2011, který se uskuteční 18. – 21. října v areálu brněnského výstaviště, je pro každého zpracovatele dřeva nejen v České republice, ale i v okolních zemích tradiční událostí. WOOD-TEC nabídne i v letošním roce „pod jednou střechou“ vše co se týká zpracování dřeva. Budou prezentovány nejen stávající technologie a produkty, ale samozřejmě i novinky a nové trendy v nabídce strojů, nástrojů, zařízení a materiálů pro dřevozpracující průmysl. Jak bude letošní veletrh vypadat a jak probíhají přípravy nám sdělil Ing. Karel Torn, ředitel veletrhu WOOD-TEC.

torn_karel_4.jpgKdy vlastně začínají přípravy takového veletrhu jako je WOOD-TEC?

WOOD-TEC je veletrh s dvouletou periodicitou, ale příprava dalšího ročníku začíná v podstatě bezprostředně po ukončení veletrhu. Zpracovávají se totiž statistická data a informace z veletrhu, dále průzkumy, které byly uskutečňovány mezi vystavovateli a návštěvníky v průběhu jeho konání. Všechny tyto informace nám pak ukážou a naznačí směr, kterým by se měl ubírat příští ročník a startují tak přípravy na další koncepci a rozvoj následujícího veletrhu.

 

Jak se tedy oproti minulému ročníku bude vyvíjet a ubírat ten letošní veletrh?

Samozřejmě novinek a změn je více například ve formě zasílání přihlášek na veletrh, registrace návštěvníků a řada jiných změn, ale tyto jsou spíše produkčního charakteru. Takovou nejlákavější změnou oproti minulému ročníku je zvýšený důraz na aktivity týkající se hobby. To znamená nejen odborníci, kteří jsou tradičními návštěvníky veletrhu, ale i  milovníci dřeva a domácí kutilové, najdou na WOOD-TECu své produkty. Jedná se především o nástroje, materiály a potřeby pro tyto aktivity. Právě skutečnost, že lidé mají o tento sektor zájem, nám vyplynula z průzkumů mezi návštěvníky na minulém veletrhu,, tak se budeme snažit jim tento produkt nabídnout.

 

Minulý veletrh byl specifický i tím, že se konal v době ekonomické krize, která se dotkla i trhu kolem dřevozpracujícího průmyslu. Jak se vyvíjí situace letos?

Na trhu kolem dřevozpracujícího průmyslu je cítit optimismus a nasvědčuje tomu i stav příprav na veletrh a obsazenost pavilonů. V současné době máme obsazeno již 82%  výstavní plochy a další vystavovatelé se stále hlásí. Za posledních pět ročníků jsme v tuto dobu zatím takové obsazenosti nedosáhli.

 

Vypadá to tedy, že dřevozpracující průmysl má krizi za sebou a letošní veletrh toho bude důkazem. Myslíte, že pro WOOD-TEC byla v tomto čase výhoda, že se koná jednou za dva roky a ne každoročně?

Od roku 1999 přešel WOOD-TEC z jednoleté periodicity na dvouletou a bylo to na přání naprosté většiny vystavovatelů. Dřevozpracující průmysl je úzkoprofilově zaměřené odvětví a vývoj techniky a technologií není tak dynamického rázu, že by uspokojil každoročně desetitisíce odborných návštěvníků. To jen pro vysvětlení proč se WOOD-TEC koná jednou za dva roky. Můžeme říct, že v době hospodářské krize se tento fakt ukázal jako výhoda. Firmy  a společnosti měly čas se s krizí vyrovnat a investovat své náklady do aktivit, které byly nezbytně potřebné pro zvládnutí této situace  a následně pak nastartování obchodu. 

 

woodtec_2009_003.jpg woodtec_2009_004.jpg 

 

Říkáte, že firmy investovaly do aktivit nezbytně nutných k zvládnutí situace a nastartování obchodu. Mám tomu rozumět tak, že veletrh mezi tyto aktivity nepatří?

Tak to rozhodně nelze chápat. Krize plně dopadla na dřevozpracující průmysl koncem roku 2009, tedy v době a těsně po konání posledního veletrhu WOOD-TEC. V roce 2010 se veletrh nekonal a firmy se tudíž ani účastnit nemohly. Investice o kterých jsem mluvil byly  tedy jiného rázu. Jednalo se například o restrukturalizaci společností, či inovaci nabídky a produktů, rozšíření portfolia služeb nebo servisu. Docházelo i ke slučování podniků a změnám v personálních strukturách. To vše proběhlo v roce 2010 a abych vyvrátil Vaše tvrzení, tak musím říci, že mě letos velmi těší zájem jak renomovaných firem a tradičních vystavovatelů, tak je pro mě obzvláště potěšující i fakt, že se veletrhu zúčastní i vystavovatelé, kteří minulý ročník vynechali.  Nyní se opět vracejí a využívají tedy veletrh jako jeden z propagačních nástrojů a možností k oslovení nových potenciálních zákazníků a k rozšíření obchodů.

 

Zdá se, že konání úspěšného veletrhu nic nebrání. Na co se tedy mohou návštěvníci těšit?

Letošní veletrh nabídne přehlídku tradičních vystavovatelů a renomovaných firem jako jsou například společnosti ADLER, BALJER ZEMBROD, BeA, BLUM, EPIMEX, FELDER, HETTICH, HOUFEK, LEITZ, PILOUS, ROJEK, STM, TEKMA  a další. Jak jsem již zmiňoval řada vystavovatelů se na veletrh vrací, jmenovat mohu firmy KARNED TOOLS, DÉMOS TRADE či KOOPLAST. Návštěvníci se mohou těšit i na „nováčky“. Poprvé se na WOOD-TECu bude prezentovat například společnost POLYREY, dále firmy EGGER CZ, SERVIND, TWIN a další. Nabídka prezentací, novinek, zajímavostí a trendů bude určitě velká. Tradiční součástí veletrhu je odborný doprovodný program, který bude věnován zajímavostem a aktuálním tématům z oboru.

 

Co lze dodat závěrem?

Závěrem bych rád poděkoval všem našim klientům a vystavovatelům za jejich přízeň. Pevně doufám, že jim účast na letošním veletrhu splní jejich očekávání a cíle. Zároveň bych rád pozval všechny čtenáře odborného časopisu TERRA. Jsem přesvědčen, že by si letošní WOOD-TEC neměla odborná dřevařská veřejnost nechat ujít.

 

Děkuji za rozhovor.

Alena KřečkováČlánek zveřejnila firma:
Veletrhy Brno, a.s.Hodnocení: 4.59
Nezajímavý | Průměrný | ZajímavýNa začátek | Zpět


 
 
Reklama:

Facebook:

iStrojírenství.cz
iStrojírenství na Facebooku
Kontakt:

Telefon +420 587 407 396
Email info@istrojirenstvi.cz

Kontaktujte násDoporučte nás Přidat k oblíbeným Reklama