iStrojírenství
rámečekNovinkyrámeček
rámečekVýrobarámeček
rámečekAutomatizacerámeček
rámečekEnergetikarámeček
rámečekLogistikarámeček
rámečekITrámeček
rámečekMateriályrámeček
rámečekTechnikarámeček
rámečekByznysrámeček
rámečekVidearámeček
rámečekKalendářrámeček
rámečekFirmyrámeček
 
 

Do partnerských škol míří WITTE mozky i technické vybavení

Jednou z cest, jak vychovat techniky „in“ je příprava studentů pro praxi přímo ve školách. Z Nejdku do partnerských škol pravidelně míří nejen odborníci – lektoři, ale také technické vybavení. Studenti se tak v učebnách tváří v tvář setkávají s zkušenými techniky a technologiemi z praxe.

„Náš program podpory technického vzdělávání od mateřských po vysoké školy říká: vztah k technice je nutno budovat od útlého věku tzv. hands-on přístupem. To znamená, že si praxi vyzkoušíte nebo se s někým ze světa techniky setkáte třeba přímo ve třídě nebo v dílnách. Naši odborníci proto jezdí přednášet například na ZČU v Plzni nebo Technickou univerzitu v Liberci,“ říká Martina Poštová, HR marketing. Václav Čontoš, konstruktér se zaměřením na technické výpočty, je pravidelným hostem na TUL a svoje liberecké přednášky popisuje: „Studenti mají zájem o praktické ukázky, reálné výpočty na našich výrobcích a představuji jim skutečné aplikace na špičkových programech virtuálního prototypingu. Porovnávají svoje teoretické znalosti s reálnými požadavky, které jsou kladeny na automobilové komponenty vyráběné také u nás ve WITTE Automotive.“

 

Nejdecký výrobce zamykacích systémů a klik podporuje také technické vybavení partnerských škol. V minulém týdnu poskytl Střední průmyslové škole v Ostrově například ve firmě již nevyužívaný plotr na velkoformátový tisk. Na ostrovské průmyslovce mají výuku také bohatší o měřidla a kalibrační pomůcky. Sokolovská ISŠTE do výuky zařadí trhačku Amsler.  „V předchozích letech jsme díky grantu Evropské unie mohli inovovat stanice Catia ve vývojovém středisku. Staré, ale stále funkční nahrazované IT vybavení jsme přednostně nabídli technickým školám a jejich studentům. Chceme i ostatním společnostem ukázat, že pro firmu starší zařízení, přístroje a vybavení mohou být pro výuku dostačující.“Článek zveřejnila firma:
WITTE Nejdek, spol. s r.o.Hodnocení: 4.47
Nezajímavý | Průměrný | ZajímavýNa začátek | Zpět


 
 
Reklama:

Facebook:

iStrojírenství.cz
iStrojírenství na Facebooku
Kontakt:

Telefon +420 587 407 396
Email info@istrojirenstvi.cz

Kontaktujte násDoporučte nás Přidat k oblíbeným Reklama