iStrojírenství
rámečekNovinkyrámeček
rámečekVýrobarámeček
rámečekAutomatizacerámeček
rámečekEnergetikarámeček
rámečekLogistikarámeček
rámečekITrámeček
rámečekMateriályrámeček
rámečekTechnikarámeček
rámečekByznysrámeček
rámečekVidearámeček
rámečekKalendářrámeček
rámečekFirmyrámeček
 
 

Chytré spoření v automatizaci (6.)

Snížení nákladů po dobu celého životního cyklu- Měniče kmitočtu spoří hotové peníze nejen prostřednictvím energie

Měniče kmitočtu odpovídají současnému stavu techniky a nacházejí stále širší uplatnění. Přesto: z důvodu zamezení nehospodárným a škodlivým opatřením je nutné před investičním rozhodnutím řádně prověřit všechny technické, obchodní a logistické aspekty.

Podle nejnovějších průzkumů představují náklady na pořízení z hlediska celkových nákladů během celého životního cyklu pouze asi 10 procent. 90 procent všech nákladů připadá na provozní náklady, například na výdaje za energii, údržbu a servis. Kromě toho je potřeba uvážit náklady na klimatizaci, síťové tlumivky a filtry, které v žádném případě nejsou zanedbatelné.

Známými postupy pro celkové posouzení všech nákladů jsou LCC (Life Cycle Costs = Náklady během životního cyklu) a TCO (Total Cost of Ownership = Celkové náklady za určité časové období). Tyto postupy zohledňují nejen pořizovací náklady, ale všechny další náklady, jako jsou například náklady na energie, opravy nebo údržbu. Může se tedy stát, že měnič s vyššími pořizovacími náklady bude v případě posuzování celého životního cyklu vycházet příznivěji než jiný, levnější měnič.

Do takového posuzování se může například promítnout i dostupnost konkrétního výrobku. Jestliže při provozu dojde k výpadku měniče kmitočtu, vzniknou ztráty vlivem zastavení výroby. Aby provozovatel předešel takové situaci, musí udržovat sklad s jedním nebo více náhradními měniči. Velikost skladu závisí mimo jiné na tom, jak rychle je výrobce schopen v případě potřeby dodat nové měniče.

Nepatrné náklady na údržbu a zvýšená upotřebitelnost
Moderní měniče kmitočtu poskytují také velké množství funkcí, při jejichž využití se ušetří externí komponenty a příslušná kabeláž. Současně z principu své funkce zajišťují šetrné spouštění motorů a šetří jednotlivé části zařízení, zvyšují jejich životnost asnižují náklady na údržbu a servis. 

Rozsáhlé funkce pro ochranu motoru a zařízení poskytují vždy aktuální informace o stavu pohonu a celého systému. Chrání jednotlivé komponenty, mohou prodloužit intervaly údržby včasným upozorněním na opotřebení a tím zvyšují celkovou spolehlivost a životnost zařízení.

clanek61.jpg

 

Co znamená značka VLT®

Firma Danfoss Drives je největší světový výrobce špičkových měničů kmitočtu – a její podíl na trhu se dále zvyšuje.

Oddanost zákazníkům
Oddanost zákazníkům se stalo heslem firmy Danfoss od okamžiku, kdy jako první zahájila v roce 1968 masovou výrobu měničů kmitočtu pro střídavé motory s měnitelnou rychlostí pod značkou VLT®. Na vývoji, výrobě a prodeji měničů kmitočtu a softstartérů a poskytování servisních služeb ve více než 100 zemích světa se podílí dva tisíce zaměstnanců Danfoss.

Inteligentní a inovativní řešení
Vývojoví pracovníci firmy Danfoss Drives využívají novou modulární koncepci nejen při vývoji měničů, ale i při navrhování designu, výrobě a sestavování zákaznických konfigurací. Nové funkce jsou vyvíjeny na bázi existujících technologických platforem. To umožňuje souběžný vývoj více různých prvků a zároveň zkrácení doby potřebné pro uvedení inovací na trh a tím je zajištěno, že naši zákazníci mohou vždy využívat nejmodernější dostupné technologie.

Spoléháme se na odborníky
Ručíme za kvalitu všech součástí našich výrobků. Skutečnost, že vyvíjíme a vyrábíme svůj vlastní hardware, software, výkonové moduly, desky plošných spojů a volitelné doplňky, je zárukou spolehlivosti našich výrobků.

Globální servisní služby na místě
Měniče kmitočtu VLT® se používají v aplikacích po celém světě a servisní experti Danfoss Drives ve více než 100 zemích světa jsou připraveni poskytnout našim zákazníkům aplikační podporu a servisní služby přímo na místě. Odborníci firmy Danfoss Drive se nikdy nezastaví dříve, než vyřeší všechny problémy našich zákazníků.

clanek62.jpgČlánek zveřejnila firma:
Danfoss s.r.o.Hodnocení: 4.67
Nezajímavý | Průměrný | ZajímavýNa začátek | Zpět


 
 
Reklama:

Facebook:

iStrojírenství.cz
iStrojírenství na Facebooku
Kontakt:

Telefon +420 587 407 396
Email info@istrojirenstvi.cz

Kontaktujte násDoporučte nás Přidat k oblíbeným Reklama